top of page
  • Instagram
  • Facebook
Depth is Beautiful.png
Logo Mio.png

(Ondrej Michalek  * 31. 03. 1993)

Malíř a výtvarník s ateliérem v Praze. Mio kreslí své motivy z hlavy, bez referencí, přímo na velko-formátová plátna. Jeho osobní, ikonická linka je zaměřena na dynamiku, perspektivu a silnou expresi.

VÝSTAVY 2024

FIGURAMA 

Mánes, Praha

28. 1. - 10.  2. 2024

DEEP LOVE

Gram, Záhřebská 23, Praha, CZ

7. 3. - 10. 4. 2024

DEEP LOVE

Bratislava, SK

Již brzy (květen)

DEEP LOVE

Řím, IT

Již brzy (červen)

web – 1.png
Get art
GALERIE
LITOGRAFIE
Get merch
Get NFT
MEDIA
AUTOR
Artboard – 1.png

Mio (Ondřej Michálek  * 31. 03. 1993)

Miův vizuální styl nachází inspiraci v Renesanční kresbě a malbě, ke které přidává dynamiku, práci s prostorem a silnou perspektivou. Unikátnost umělcova stylu spočívá především v jeho silně osobní lince, která vychází přímo z jeho představivosti a znalosti výtvarných technik a anatomie.

Kresba, lidská figura a estetika jsou hlavní charakteristiky umělcovi práce. Každý obraz začíná kresbou z představivosti bez použití referencí, kde přenáší své nápady na plátno. To zároveň umožňuje přesné vyladění kompozice a detailů. Dále pak přechází k samotné malbě akrylovými barvami, které mu umožňují práci s plochami, stejně jako jemné, stínované přechody a lazury.

Mio do některých obrazů také přidává sprej. Každý motiv je vyjádřením jeho osobnosti a specifických emocí, které rezonují s daným tématem. Obrazy nesou myšlenky a názory na naší současnou společnost a svět, často prezentované s lehkým sarkasmem, nebo skrytou zprávou za elegantním motivem.

Mio pravidelně vystavuje v České republice a na Slovensku. Jeho obrazy jsou součástí soukromých sbírek po celé Evropě. V minulosti také spolupracoval s firmy jako jsou Albi, Albatros, Harley Davidson, nebo ŠKODA.

About
Contact
KONTAKT

Ať už chcete zakoupit obraz, probrat případnou spolupráci na zajímavém projektu, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte mě kontaktovat.

+420 777 237 405
bottom of page