top of page
  • Instagram
  • Facebook
Mio My Mythology – 1.png

Nejdůležitějším prvkem Miovi tvorby                 je                  kresba.

Neustále pracuje na vývoji svého silně osobního stylu studiem akademické, figurativní kresby, anatomie a výtvarných technik. Mio nepoužívá reference - kreslí figury a objekty rovnou na plátno bez jakýchkoliv referencí. Speciální pozornost věnuje perspektivě. Věří, že omezení 2D plátnem je ve skutečnosti výhodou a právě prolomení tohoto prostoru do perspektivy může skutečně diváka vtáhnout doprostřed příběhu, který jeho motivy vypráví. 

Get art
GALERIE
LITOGRAFIE
Get merch
Get NFT
MEDIA
AUTOR
Artboard – 1.png

Mio (Ondřej Michálek  * 31. 03. 1993)

Miův vizuální styl nachází inspiraci v Renesanční kresbě a malbě, ke které přidává dynamiku, práci s prostorem a silnou perspektivou. Unikátnost umělcova stylu spočívá především v jeho silně osobní lince, která vychází přímo z jeho představivosti a znalosti výtvarných technik a anatomie.

Kresba, lidská figura a estetika jsou hlavní charakteristiky umělcovi práce. Každý obraz začíná kresbou z představivosti bez použití referencí, kde přenáší své nápady na plátno. To zároveň umožňuje přesné vyladění kompozice a detailů. Dále pak přechází k samotné malbě akrylovými barvami, které mu umožňují práci s plochami, stejně jako jemné, stínované přechody a lazury.

Mio do některých obrazů také přidává sprej. Každý motiv je vyjádřením jeho osobnosti a specifických emocí, které rezonují s daným tématem. Obrazy nesou myšlenky a názory na naší současnou společnost a svět, často prezentované s lehkým sarkasmem, nebo skrytou zprávou za elegantním motivem.

Mio pravidelně vystavuje v České republice a na Slovensku. Jeho obrazy jsou součástí soukromých sbírek po celé Evropě. V minulosti také spolupracoval s firmy jako jsou Albi, Albatros, Harley Davidson, nebo ŠKODA.

SOUČASNÉ VÝSTAVY (2023):

My Mythology - Kavárna co hledá jméno - 13.7. - 15.8. 2023, Praha

My Mythology - Bite&Byte, Plynárenská 3E - 20. 4. - 30. 5. 2023, Bratislava

About
Contact
KONTAKT

Ať už chcete zakoupit obraz, probrat případnou spolupráci na zajímavém projektu, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte mě kontaktovat.

+420 777 237 405
bottom of page