top of page
MIO-logo-black.png
Custom Size – 1.png

"Posouvám a překrucuji běžnou realitu." Mio.

 

Současný český umělec.

 

Zakládám si na kreslení z hlavy a tvorbě jasně rozpoznatelného uměleckého stylu, který je založen na mnoha letech studia anatomie a výtvarných technik. 

Za každým motivem je ukrytý příběh, který se opírá o témata dnešní společnosti a sarkasticky na ně reaguje.

Když pořídíte...

UMĚNÍ

...dostanete umění.

Tak pořiďte umění.

PRODUKTY - LITOGRAFIE

Litografie se kreslí přímo na kámen pomocí inkoustu.

MÉDIA

Články, události a rozhovory v médiích.

BIO
Artboard – 5.png

Mio, vlastním jménem Ondřej Michálek (* 31. března 1993 Brandýs n.L.) působí jako výtvarník, malíř a ilustrátor. Hlavní formou Miovi tvorby jsou velkoformátové obrazy na plátně či sololitových deskách. Stylově se opírá o kresebnou, často až komiksovou stylizaci, ve které se objevují prvky Pop artu, Street artu, filmových plakátů, ale i třeba Art Nouveau či klasické kresby. 

Každý motiv naráží na určité téma, nejčastěji týkající se současného dění či naší společnosti jako takové. Daný význam bývá většinou skryt za poutavým motivem, který má narážet na principy marketingu (plakátů, billboardů, reklam) a bývá téměř vždy podán lehce satirickou až sarkastickou formou. 

 

Nejdůležitějším prvkem Miovi tvorby je kresba. Zakládá si na tvorbě vlastního, jasně rozpoznatelného rukopisu. Opírá se tak o mnoho let intenzivního studia kresebných technik a figurativní anatomie, ve kterém pokračuje každý den. Své motivy pak kreslí z hlavy, kdy zvláštní pozornost věnuje práci s prostorem. Mio věří, že omezení 2D plochou je ve skutečnosti výhodou a právě prolomení 2D prostoru do perspektivy pak může diváka skutečně vtáhnout do daného motivu.

 

Miovy obrazy jsou v současnosti součástí soukromých sbírek po Evropě. Jsou také pravidelně vystavovány v galeriích a jako součásti společenských událostí. Jeho rukopis bylo možné vidět i jako část vizuálního stylu firem jako Albi, Albatros, Harley Davidson či ŠKODA.

Současné výstavy (2023):

My Mythology - Bite&Byte, Plynárenská 3E,

20. 4. - 30. 5. 2023, Bratislava

Kontakt cz
KONTAKT

Ať už chcete zakoupit obraz, probrat případnou spolupráci na zajímavém projektu, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte mě kontaktovat. Jsem vždy otevřený novým nápadům!

+420 777 237 405
  • Instagram
  • Facebook
bottom of page